Marmaris Dalyan Tekne Turu


MARMARİS DALYAN TEKNE TURU

Marmaris Dalyan Tekne Turu ile sizleri Marmaris tatilinizin en renkli anlarını yaşayacağınız, Dalyan etrafındaki doğal ve tarihi güzelliklere tanıklık edeceğiniz harika bir tekne gezintisine çıkaracağız.

Dalyan Tekne turu boyunca İztuzu Plajının mistik atmosferinde yüzme keyfini yaşayacak, Caretta Caretta kaplumbağalarının evini ziyaret edecek, daha sonra Likya medeniyetinin izlerini takip edip Kaunos Kral mezarlarının tepeden baktığı Dalyan sazlıklarında huzur dolu bir gezintiye çıkacaksınız.

Marmaris tatilinizi sadece Marmaris’in merkezinde geçirmek istemiyorsanız, Marmaris’in çevresindeki şifa havuzlarından, labirent görünümündeki Dalyan nehrinin sazlıklarına uzanan Marmaris Dalyan Tekne Turu ile tatilinizi renklendirebilir, Yağna Turizm’in yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesiyle harika bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

"Teknelerimizin her biri Covid-19 önlemleri nedeniyle yarım kapasiteyle çalışmaktadır. Size verilen uyarılara uymanız hem sizin, hem de çevrenizdekilerin sağlığı için oldukça önemlidir. Gerekli ateş ölçümlerinin yapılması ve HES kodunuzun kontrolünün ardından güvenli bir yolculuk sizleri bekliyor olacak."

Tur Programı

Marmaris Dalyan Tekne Turu Programı

Marmaris Dalyan Tekne Turu programı ilk olarak Marmaris’ten kalkacak olan konforlu tekneler ile erken bir saatte başlayacaktır. Tüm misafirlerimiz tekneye yerleştikten sonra, kaptanımız gidilecek yerlerle ilgili kısa bir bilgi verecek ve Dalyan’a doğru harekete geçilecek.

Tur programının ilk durağı Akvaryum koyu olacak. Akvaryum kadar berrak bir şekilde su altı yaşamının nadide güzelliklerine ulaşacağınız Akvaryum koyunda yüzebilir, şnorkel ve deniz gözlüğünüzü takıp su altındaki canlı yaşamına yakından şahit olabilirsiniz.

Akvaryum koyunun pırıl pırıl denizinde yüzdükten sonra 30 dakikalık molamız sona erecek ve Marmaris Dalyan Tekne Turu son hız devam edecek. Bu sırada çevrenize baktığınızda, Türkiye’nin en büyük deniz üssü olan ve askeri araçlarla donatılmış Aksaz Askeri Bölgesini göreceksiniz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından, harika manzaralar eşliğinde Dalyan’a varacaksınız.

Dalyan’daki teknelere geçiş yaptıktan sonra, Dalyan Tekne Turu da tam olarak başlamış olacak. İlk olarak dünyaca ünlü, Caretta Carettaların üreme ve yaşam alanı olan İztuzu Plajına uğrayacağız.

Marmaris Dalyan Tekne Turunun en nadide bölgesi olan İztuzu plajını gördüğünüzde, çevreyi sarmalayan yemyeşil doğa ve güneşin parladığı plajın dokusu gözlerinizi kamaştıracak, kendinizi adeta cennetteki tasvirlerden birinde gibi hissedeceksiniz.

İki saat boyunca İztuzu plajında vereceğimiz molada yüzebilir, çevreyi dolaşabilir, incecik kumlarla kaplı sahilde güneşlenebilir, kimbilir belki de Carettalar ile karşılaşıp yüzme imkanı bile bulabilirsiniz. Marmaris Dalyan Tekne Turu programımız son hızla devam ederken, İztuzu plajını geride bırakıp Dalyan sazlıklarına doğru harekete geçeceksiniz.

Buradaki labirenti andıran sazlıklar arasında ilerleyen tekneden çevreyi izlediğinizde, Kaunos Kral Mezarlarının ihtişamlı görüntüsü altında antik çağdan kalan tarihi dokuyu yakından tanıyacak, kaynağından çıkan şifalı sularda cildinizi tazeleyip çamur banyosu yapabileceğiniz alanda mola vereceksiniz.

Burada hem şifa dolu çamurlarla cildinizi yenileyecek, hem de sevdiklerinizle birlikte farklı bir eğlencenin kaynağına inmiş olacaksınız. Marmaris Dalyan Tekne Turunun sonunda tekrar konforlu teknelerimize geçip geri dönüş yoluna çıkacak ve geride bıraktığınız zamanın izleri hafızalarınızdan hiç çıkmayacak.

Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Saatleri: 08:30
 • Tur Süresi: 12 Saat
Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Öğle Yemeği
 • Tekne İle Sazlık Turu
 • İztuzu Plajı Girişi
 • Sigorta
 • Rehberlik Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler
 • Özel Fotoğraf ve Video Çekimleri
Sıkça Sorulan Sorular

İçecek Olarak Hangi Ürünler Bulunmakta?

 • Ürünlerimiz sezon başladığında belirlenmekte olup, en bilinen markalar ile çalışılmaktadır. Herhangi bir mekana gittiğinizde ulaşabildiğiniz içecek seçeneklerimiz sizleri memnun edecek şekilde belirlenmektedir.

Video ve Fotoğraflara Nasıl Ulaşabilirim?

 • Marmaris Dalyan Tekne Turu boyunca, konusunda uzman personelimiz tarafından kayda alınan görüntülerinizi, tur bitiminde düşük bir meblağ karşılığında satın alabilirsiniz.

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)

Marmaris Dalyan Tekne Turu Hazırlık Aşaması

Marmaris Dalyan Tekne Turu başlamadan önce, sizlerin rahat etmesi ve Dalyan Turunu en konforlu şekilde yaşayabilmesi için tüm ulaşımı biz üstleniyoruz. Tur günü geldiğinde Marmaris’te yer alan otellerinizden veya kaldığınız yerlerden sizleri en konforlu ve güvenli araçlarımızla alıyor ve Marmaris Dalyan Tekne Turunun başlayacağı limana transferinizi ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Limana ulaştığınızda, Yağna Turizm’in kaliteden ödün vermeyen ekibi tarafından karşılanacak ve teknedeki yerlerinizi alacaksınız. Kaptanımız sizlere Marmaris Dalyan Tekne Turu ile ilgili bilgileri verdikten sonra, teknedeki güvenlik önlemleriyle ilgili detayları aktaracak.

Marmaris Dalyan Tekne Turu bitiminde tekrar aldığımız noktalara transferinizi gerçekleştirecek ve yorulmadan bir tatil nasıl yapılır daha iyi anlamanızı sağlayacağız. Yağna Turizm güvencesiyle daha sağlıklı ve güvenli bir tatilin kapılarını sonuna kadar aralayacaksınız

Marmaris Dalyan Tekne Turu Hakkında Önemli Bilgiler

Marmaris Dalyan Tekne Turu ile yaşayacağınız en güzel anları kusursuz hale getirebilmek için sizlere bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. Bu bilgiler ile Dalyan Tekne Turunun tüm anlarını sorun yaşamadan, güvenli bir şekilde tamamlayacak, Dalyan’ın büyülü atmosferinin her anının tadını doyasıya çıkaracaksınız.

Marmaris Dalyan Tekne Turu boyunca yanınızda getirmenizi tavsiye ettiğimiz şeyler;

 • Şapka / Güneş Gözlüğü / Güneş Kremi
 • Çift Havlu / Yedek Mayo / Terlik
 • Şnorkel / Deniz Gözlüğü / Palet
 • Şal ve Hafif Kalınlıktaki Giysiler
 • Kitap
 • Elektronik Aletlerinizin Şarj Cihazları

TÜRSAB üyesi olan Yağna Turizm’in sunduğu birbirinden farklı aktiviteler ile sorun yaşamadan Marmaris ve çevresindeki güzellikleri tanıyacak, sevdiklerinizle birlikte Türkiye’nin en güzel mekanlarını yakından deneyimleyeceksiniz.

Aklınızdaki tüm sorular için bizimle rahatlıkla 7/24 iletişim kurabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz


yorumlar (0)

  Henüz hiç yorum yapılmadı.


WhatsApp