Marmaris Hisarönü Tekne Turu


MARMARİS HİSARÖNÜ TEKNE TURU

Marmaris Hisarönü Tekne Turu ile Marmaris’in en özel koylarının yer aldığı noktalarını tanıyacak, geçmişin şifa alanlarının bulunduğu antik kentlerin çevresinde harika zamanlar yaratacaksınız.

Marmaris bölgesinin en geniş körfezi konumundaki Hisarönü, antik çağlardan Bizanslılara kadar pek çok medeniyetten bugüne ulaşan antik kentlerle çevrelenmiştir.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu ile Hisarönü ve çevresine yayılmış ormanlarla kaplı alanları keşfedecek, bir zamanların hastalıklara iyi geldiği için pek çok medeniyet tarafından bölgeye kurulan hastanelerin kalıntıları arasında eşsiz bir yolculuğa çıkacaksınız.

Hisarönü Tekne turuna çıktığınızda, her nefes alışınızda içinizi huzur kaplayacak, çevredeki birbirinden farklı koyların kendine has dokusunda, Marmaris tatilinizin en özel anlarını yaşayacaksınız.

Yağna Turizm güvencesiyle çıkacağınız Marmaris Hisarönü Tekne Turu yolculuğunuzu unutamayacak, çevrenizdeki herkese çektiğiniz fotoğraflar eşliğinde yaşadığınız güzellikleri anlatmaya doyamayacaksınız.

Limitsiz alkolsüz içecek imkanı olan Marmaris Hisarönü Tekne Turu boyunca, sınırlarınızı kendiniz belirleyecek, Marmaris’in en güzel alanlarında eğlencenin her halini tecrübe edeceksiniz.

"Teknelerimizin her biri Covid-19 önlemleri nedeniyle yarım kapasiteyle çalışmaktadır. Size verilen uyarılara uymanız hem sizin, hem de çevrenizdekilerin sağlığı için oldukça önemlidir. Gerekli ateş ölçümlerinin yapılması ve HES kodunuzun kontrolünün ardından güvenli bir yolculuk sizleri bekliyor olacak."

Tur Programı

Marmaris Hisarönü Tekne Turu Programı

Marmaris Hisarönü Tekne Turu, Marmaris’in ve hatta Ege’nin en güzel mekanlarının ve adalarının bulunduğu koylarda geçmekte olup kalabalıkları geride bırakıp mavi yolculuğa çıkacağınız harika bir fırsat sunar konuklarına.

Ege Adaları tekne turu olarak da geçen günübirlik yolculuğunuzda, toplamda 6 farklı noktada mola verilecek olup tarihin farklı tınılarıyla bezenmiş panaromik manzaları eşliğinde, hayatınızın en güzel anlarına tanıklık edeceksiniz.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu programımızda uğrayacağınız duraklar; 

 • Orhaniye Koyu (Kızkumu Plajı)
 • Selimiye - Saklıkoy
 • Kamelya Adası
 • Dişlice Adası
 • Tavşan Adası
 • Akvaryum Koyu
 • Orhaniye Koyu - Kızkumu Plajı

Marmaris Hisarönü Tekne Turunun ilk durağı Orhaniye Koyu olacak. Orhaniye koyunun muhteşem atmosferini süsleyen ve en bilinen mekanı olan Kızkumu plajı, denizin ortasında yürüyerek ilerleyebildiğiniz 600 metre uzunluğunda gizli bir plajdır.

Yaklaşık 2.200 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Kızkumu plajının tam karşısında, antik medeniyetlerden bugüne kadar dayanmış olan Şövalye Adasını seyre dalabilir, burada vereceğimiz 45 dakikalık molada yüzüp güneşlenebilir, geçmişin izlerinde sevdiklerinizle birlikte harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Selimiye Koyu - Saklıkoy

Selimiye, özellikle tekne kiralayanların en uğrak noktalarından birisidir. Sakin yapısı, herşeye kolay ulaşımı ve çam ormanlarının tepelerden denize dökülen görüntüsü sayesinde turizmin gözdesi konumundadır.

Selimiye çevresinde yüzerken adeta sakin bir gölde yüzüyormuş gibi hissedecek, bölgenin çiçeklerle süslü atmosferinde keyifli zamanlar geçireceksiniz. Selimiye’nin Türkiye’nin en uzun yaşayan insanlarına da ev sahipliği yaptığını da belirtmeden geçmeyelim. Buradaki sakinliğin ve doğal güzelliğin de başka bir şey yapmasını bekleyemeyiz.

Kamelya Adası

Marmaris Hisarönü Tekne Turunun en nadide noktalarından biri olan Kamelya Adası’na ulaştığınızda ve bölgedeki kekik kokusunu içinize çektiğinizde adeta büyüleneceksiniz. 13. yüzyıldan günümüze ulaşan manastırın büyük bir kısmı yıkılmış olsa da, geriye kalan mozaikleri inceleyebilir, İsa’nın freskinin olduğu şapeli ziyaret edebilirsiniz.

Marmaris’in en canlı adalarından biri olan Kamelya Adasının su altının, suyun üzerindeki kadar farklı çeştliliğe sahip olduğunu anlayacak, denizin derinliklerinin 30 metreden görüldüğü bu berrak sularda burayı keşfetmeye doyamayacaksınız.

Keçi boynuzları, kekik kokuları ve keçilerin selamlamaları eşliğinde eşsiz bir deniz keyfi yaşayacağınız Kamelya Adasını geride bırakırken, içinize işleyecek olan huzurun yansımalarıyla buradan ayrılmakta zorlanacaksınız.

Dişlice Adası

Marmaris Hisarönü Tekne Turunun diğer bir durağı olan Dişlice Adasının bir diğer ismi de Aşk Adası olarak geçmektedir. Bu ada asıl ismini, koylardaki girintili çıkıntılı jeolojik yapısı ve volkanik patlamalarla meydana gelen kıvrımlı kayalıklarının ejderha dişlerini hatırlatması nedeniyle almıştır.

Her yıl Dişlice Adasına yatlarıyla gelen yurt dışından ziyaretçiler, bu bölgeye uzak diyarlardan getirdikleri farklı canlılar nedeniyle bölgedeki canlı popülasyonunu bir hayli artırmış ve bölgenin dalış meraklılarının uğrak yerlerinden biri olmasını sağlamıştır.

Tavşan Adası

Marmaris Hisarönü Tekne Turunun diğer bir durağı olan Tavşan Adası çevresinde vereceğiniz molada, adanın üzerindeki tavşanları görme fırsatı bulabilir, sessiz ve berrak sularda yüzüp sevdiklerinizle birlikte eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Akvaryum Koyu

Marmaris Hisarönü Tekne Turunun son durağı olan Akvaryum Koyu, özellikle de su altı meraklıları için cennetten bir köşe konumundadır. Metrelerce derinliği bile çıplak gözle görebileceğiniz, suya girdiğinizde çevrenizi saran balıkların ve suyun altındaki canlı çeşitliliğini izleyebileceğiniz özel bir koy olan Akvaryum koyunda geçireceğiniz 45 dakikayı unutamayacak, ilk fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Saatleri: 08:30
 • Tur Süresi: 10 Saat
Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Öğle Yemeği (Barbekü)
 • Gün Boyu Sınırsız Alkolsüz İçecekler
 • Şezlong Kullanımı
 • Sigorta
 • Rehberlik Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Diğer Tüm Alkollü İçecekler
 • Özel Fotoğraf ve Video Çekimleri
Sıkça Sorulan Sorular

İçecek Olarak Hangi Ürünler Bulunmakta?

 • Ürünlerimiz sezon başladığında belirlenmekte olup, en bilinen markalar ile çalışılmaktadır. Herhangi bir mekana gittiğinizde ulaşabildiğiniz içecek seçeneklerimiz sizleri memnun edecek şekilde belirlenmektedir.

Video ve Fotoğraflara Nasıl Ulaşabilirim?

 • Marmaris Hisarönü Tekne Turu boyunca, konusunda uzman personelimiz tarafından kayda alınan görüntülerinizi, tur bitiminde uygun bir meblağ karşılığında satın alabilirsiniz.

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)

Marmaris Hisarönü Tekne Turu Hazırlık Aşaması

Marmaris Hisarönü Tekne Turu başlangıcında, sizlerin tekne turunu rahat ve konforlu bir şekilde yaşayabilmesi için ulaşımı biz karşılıyoruz. Tur günü Marmaris’te yer alan otellerinizden veya kaldığınız yerlerden sizleri en konforlu ve güvenli araçlarımızla alıyor ve Marmaris Hisarönü Tekne Turunun başlayacağı limana ücretsiz olarak transferinizi gerçekleştiriyoruz.

Limana ulaştığınızda, Yağna Turizm’in kaliteden ödün vermeyen ekibi tarafından karşılanacak ve teknedeki yerlerinizi alacaksınız. Kaptanımız sizlere Marmaris Hisarönü Tekne Turu ile ilgili bilgileri verdikten sonra, teknedeki güvenlik önlemleriyle ilgili detayları aktaracak.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu bitiminde tekrar aldığımız noktalara ulaşımınızı gerçekleştireceğiz. Yağna Turizm güvencesiyle sağlıklı bir tatilin kapılarını sonuna kadar aralayacaksınız.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu Hakkında Önemli Bilgiler

Marmaris Hisarönü Tekne Turu boyunca uğrayacağımız koylarda geçireceğniz harika vakitlerin bozulmaması ve her şeyi sorunla karşılaşmadan doyasıya yaşayabilmeniz için bazı konuları sizlere hatırlatmak istiyoruz.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu boyunca yanınızda getirmenizi tavsiye ettiğimiz şeyler;

 • Şapka / Güneş Gözlüğü / Güneş Kremi
 • Çift Havlu / Yedek Mayo / Terlik
 • Şnorkel / Deniz Gözlüğü / Palet
 • Şal ve Hafif Kalınlıktaki Giysiler
 • Kitap
 • Elektronik Aletlerinizin Şarj Cihazları

TÜRSAB üyesi olan Yağna Turizm’in sunduğu eğlenceli aktiviteler ile sorun yaşamadan Marmaris ve çevresindeki güzellikleri tanıyacak, sevdiklerinizle birlikte Türkiye’nin en güzel mekanlarını yakından deneyimleyeceksiniz.

Aklınızdaki tüm sorular için bizimle rahatlıkla 7/24 iletişim kurabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.yorumlar (0)

  Henüz hiç yorum yapılmadı.


WhatsApp