Marmaris; The Pearl of Turkey and its Boat Trips 15/04/2019

Türkiye'nin İncisi Marmaris ve Marmaris'in Tekne Turları

Marmaris Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biridir. “İnci” lakabıyla bilinen Marmaris’in keşfedilecek o kadar çok güzellikleri vardır ki; deniz, kum ve güneş üçlüsünün yanında bu muhteşem ilçeyi daha yakından tanıyarak, birbirinden eğlenceli aktivitelere katılarak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Doyasıya eğleneceğiniz tatilinizde Marmaris’i tam anlamıyla keşfetmiş olacaksınız.

Marmaris’te yapabileceğiniz pek çok aktivite vardır. Tekne turları, Jeep Safari turu, Quad ve Buggy (ATV) Safari turu, Horse (At) Safari turu, günübirlik Pamukkale, Efes, Fethiye ve Rodos turları, su sporu aktiviteleri, Türk hamamı vb aktiviteler Marmaris ile bütünleşmiş aktivitelerdendir.

Marmaris'te Bulunan Tekne Turları

Bizim bu yazıda inceleyeceğimiz tekne turları hem Marmaris’in hem de Türkiye’de bulunan tatil beldelerinin en popüler turlarıdır. Ne mutludur ki, Marmaris birbirinden farklı tekne turlarıyla Türkiye genelinde öncü konumdadır. Marmaris’in kendi koyları rotasında gezen ve her şey dahil seçeneği olan tekne turu, Dalyan Tekne Turu, Dalış Teknesi Turu, Korsan Teknesi Turu, Sedir Adası Turu, Ege Adaları Hisarönü Turu ve özel kullanım tekne turları ile Marmaris çok zengin tur içeriğine sahiptir. Her tur kendi içinde ayrı bir programa ve farklı güzelliklere sahiptir.

Marmaris Koyları Tekne Turu

Marmaris’in en çok tercih edilen tekne turu civar koy ve adalara düzenlenen gezi turudur. Popülaritesinin yanı sıra, Marmaris’in en güzel ve özel turu olduğunu da eklemeliyiz. Bahsettiğimiz bu muhteşem turun rotası; Cennet Adası, Korsan (Fosforlu) Mağara, Akvaryum Koyu, Kumlubük Koyu, Amos Koyu, Turunç bölgeleri başta olmak üzere civar koyları da kapsamaktadır. Hepsi birbirinden güzel ve özel olan bu koy ve adalar, mavi ve yeşilin oluşturduğu harmoniyi sizlere sunmaktadır. Hiç şüphesiz en özel ve eğlenceli aktivite olan Marmaris Tekne Turu, tatiliniz boyunca deneyimlemeniz gereken şeyler listesinin kesinlikle başında gelmektedir.

Dalış Teknesi Turu

Aynı rotada sizlerin dalış yapmanızı sağlayan tur ise Dalış Teknesi Turu’dur. Mavi ve yeşilin birleştiği Marmaris’in güzelliklerini sualtından görme şansı edindiğiniz bu tur deneyim gerektirmemektedir. Profesyonel eğitmenlerin sizi bilgilendireceği ve her önlemi aldığı dalış okulunda muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Cennet Adası, Akvaryum Koyu gibi benzersiz bölgelerde bulunan binlerce farklı balık türünü izleyip onlara yem verebilir, batık tekne ve tarihi nesneleri görerek unutulmaz bir dalış deneyimi sizleri bekliyor.

Korsan Teknesi Turu

Korsan Teknesi turu ile de bir Karayip hatta "Marmaris" korsanı olmaya ne dersiniz? Sizlere kült Karayip Korsanları serisini yaşatacak bir deneyimi yüzme molaları ve eşsiz manzaralarla edinebilirsiniz. Korsan teknesi ile muhteşem koylarda yüzmenin keyfi, inanın bize, paha biçilemez. Köpük partisi gibi sürprizlerle de yerli bir Jack Sparrow olma şansını kaçırmayın!

Dalyan Turu

Dünyada eşi benzeri olmayan Dalyan Turu ile de muhteşem ilçemiz Dalyan’ı keşfe çıkabilirsiniz. Yunuslarla beraber yolculuk edebileceğiniz tekne ile Dalyan’a gittiğinizde; dünyanın en uzun plajı olan muhteşem İztuzu Plajı’nda yüzebilir, Caretta Caretta Kaplumbağaları’nı görebilir, eşi benzeri olmayan Dalyan Kanalı’nda teknelerle gezerken Kral Mezarları’nı seyredebilirsiniz. Çamur banyosu ile cildinizi yenilemenizi sağlayacak havuzlar ve tatlı ile tuzlu suyun yan yana ayağınızın altında olması, eminiz ki, daha önce hiç tecrübe etmediğiniz bir gezi olacak.

Sedir Adası Turu

Sedir Adası’na düzenlene teken turu ile de efsanevi Kleopatra Plajı’nı, Apollon Tapınağı’nı, tarihi tiyatro ve Agora kalıntılarını görebilirsiniz. Kleopatra için özel olarak dönemin Roma Generali Markus Antonyus tarafından Mısır’dan getirilen altın kumların efsanesine siz de eşlik edebilir, tarih ile entegre bir gezi deneyimleyebilirsiniz. Önemli bir tarihe sahip olan bu turu kaçırmayın!

Ege Adaları Hisarönü Turu

Ege Adaları Hisarönü Turu da eşsiz bir tekne turudur. Marmaris’in Ege kısmına düzenlenecek olan bu tur ile o tarafta bulunan benzersiz doğa harikalarını keşfedebilirsiniz. Datça ile Marmaris arasında kalan Orhaniye ve Selimiye koylarını doya doya gezip; efsanelere konu olmuş, dünyada benzeri olmayan Kızkumu Plajı, yaygın efsanevi adı ile İsa Plajı’nda “suyun üzerinde” yürüyebilirsiniz.

Özel Tekne Turu

Arzu ederseniz kendiniz, eşiniz veya aileniz ile size ait vakit geçirmek için özel bir tekne kiralayabilirsiniz. Farklı boylarda ve görünümlerde olan tekneler, sizlere hizmet vermek için liman boyunca demirlemiş halde, sürekli kendini yenileyerek ve temiz tutarak beklmektedir. Ege ile Akdeniz arasında bir koyda demirleyip romantik bir yemek yemek veya aileniz ile unutulmaz bir zaman geçirmek isterseniz bu tur sizin için biçilmiş kaftan!

Marmaris’te bulunan tekne turları ile bahsettiğimiz bu doğa güzelliklerini seyrederken, günlük yaşamın ve şehirlerin stresinden uzaklaşıp dinlenerek ve ek olarak tekne turlarının güzergahlarında bulunan bölgeleri keşfederek harika bir tatil geçireceksiniz. Alternatifi bol olan Marmaris tekne turlarının her biri sizlerin tatilini unutulmaz kılmak için hizmetinizdedir.

Quick SearchOur Other Expertises